prefabrik teklif
https://www.lider121.com/

AS Çelik Ev

AS ÇELİK EV 1

AS ÇELİK EV 2

AS ÇELİK EV 3

AS ÇELİK EV 4

AS ÇELİK EV 5

AS ÇELİK EV 6

AS ÇELİK EV 7

AS ÇELİK EV 8

AS ÇELİK EV 9

AS ÇELİK EV 10

AS ÇELİK EV 11

AS ÇELİK EV 12

Çelik Ev Nedir?

Çelik ev sistemi, yapı elemanlarının taşıyıcı nitelikte olduğu (duvar, döşeme) ve galvanize çelikten soğuk şekillendirme yöntemi ile üretildiği bir yapı türüdür. Fabrikada CNC tezgahlarda modern makinelerle kontrol ve denetim altında üretilen yapı elemanları, korunaklı bir şekilde inşaat sahasına getirilip monte edilir. Geleneksel yapım sistemlerine göre hassasiyet avantajı vardır. Kendi de ön üretimli bir sistem olduğundan, üretimi esnasında projelerin kapı, pencere ve diğer ekipmanlarının siparişlerinin verilmesi mümkündür.

Çelik evlerin tasarımları tıpkı betonarme binalarda olduğu gibi kalıcı yapı şartnamelerine göre tasarlanır. Taşıma gereken yüke göre hesaplamalar yapılır. Ayrıca betonarmeye göre çok önemli oranda hafif oldukları için deprem yüklerine çok daha az maruz kalırlar. Bu da deprem dayanımlarını betonarme yapıya göre çok önemli ölçüde arttırır. Çelik evler her tür amaçlı yapılarda uygulanabilir. Konut, okul, hastane, depo, yurt, otel v.b. kullanım amacı çok farklı olup çelikle yapılan ve şu anda kullanılmakta olan çok fazla yapı örneği bulunmaktadır.

Bir yapının sağlaması gereken minimum ekonomik ömrü rahatlıkla sağlar ve çok daha uzun süre kullanılabilir. Sadece kullanılan çelik için yapılan bazı yaşlandırma testlerinde 180 yıl gibi bir süre dayanımını koruduğu ortaya konmuştur. Ayrıca tüm kesitler kapalı olduğu için ömrü daha da uzamaktadır.

AS Çelik Evin Avantajları Nelerdir?

* Hızlı ve ekonomik bir inşa sürecine sahiptir.
* Yapım süreci iklim koşullarından etkilenmez.
* Farklı iklim koşulları için farklı ve ekonomik çözümlerle yüksek enerji verimliliği sağlar.
* Dünyada bilinen depreme en dayanıklı yapı sistemidir.
* Hafifliğinden dolayı en kötü zemin koşullarında dahi inşa edilebilir.
* Uluslararası standartları kabul eden tüm ülkelerde uygulanan bir sistemdir.
* Enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik konularında benzersiz avantajlara sahiptir.
* Mimari, elektrik ve mekanik çözümlerde büyük kolaylık ve esneklik sağlar.
* Kullanıcılara yüksek yapı fiziği olanakları sunar. (Isı, ses, nem, günışığı gibi faktörler)
* Çok daha uzun ömürlüdür.
* Kolonsuz ve kirişsiz tasarımı, iç mimari ve dekorasyon rahatlığı sağlar, ferah ve daha geniş iç mekânlar sunar.
* Sağlıklı iç hava kalitesine sahip mekânların inşası için en uygun çözümdür.
* İnşa sahası, çevre ve sosyal yaşam kalitesini etkilemez.
* İnşa esnasında çevreci ve minimum su tüketimi tasarruf sağlar, su kaynakları ve yer altı sularının kirlenme riskini azaltır.
* % 90 ve üzeri oranda geri dönüştürülebilir malzemedir.

AS Çelik Evlerin Özellikleri Nelerdir?

Homojen, izotropik, dayanıklı ve insan insiyatifi en az olan yapım sistemlerinden dir. Hatasız ve hasarsız üretime olanak verir. Yılın 365 günü, her hava koşulunda, sürdürülebilir bir inşaat yönetimine olanak tanır, fabrikada ve sahada kısa süreli ve kuru imalat sağlar. Sistem elemanları galvanizleme yöntemi ile korozyona karşı ömür boyu koruma sağlar. Tasarımda geniş malzeme seçim olanağı, esneklik ve estetik imkanı sunar. İç mekanda kullanıcılara kolonsuz, kirişsiz v.b. net mekan kullanımı imkanı sunar.

Aynı zamanda geleneksel sistemlere göre duvar kalınlıkları belli standartlarda olduğu için, dış cephe kaplamasında tasarruf, iç mekanda da %7-10 oranında alan kazanımı sağlama gibi özellikleri vardır. Diğer yapım sistemlerine göre daha hafiftir. Bu da yüksek deprem performansına sahip olması avantajını getirir.

Hızlı ve kolay montaj olanağı ile yapım süresini kısaltır. Böylece sahada meydana gelecek indirek giderlerin azalmasına olanak verir. Az işçi ve kısa sürede iş bitirme avantajı sağlar. Geçici prefabrik değil, uzun ömürlü, konfor standardı yüksek, kalıcı yapılardır.

Ev tamamlandığında elde edilen iç ve dış görünümün gelenekselden hiçbir farkı yoktur. Sistem deneyimli mühendis ve mimarlar kontrolünde hayata geçirilirken, fabrika ve sahada eğitimli işçiler tarafından imalatlar gerçekleştirilir.

Tasarım ve üretimde ulusal ve uluslar arası tüm şartnamelere uygundur. Asprefabrik çelik ev sisteminde elektrik ve mekanik tesisatlar tasarım esnasında düşünülür. Üretimden önce tesisatın geçeceği duvar dikmeleri ve döşeme kirişlerinde delik yerleri belirlenir ve üretim esnasında açılır. Geleneksel sistemlerdeki gibi gerektiğinde kırma, dökme ve tamirat işlemlerine gerek duyulmaz. Bu da yapım esnasında müteahhidi, kullanım esnasında kullanıcıyı ek maliyetlerden korur. Kullanıcıya yüksek yapı fiziği olanakları sunar. ( Alçı levhalar ve çimento esaslı kaplamalar sayesinde gerekli yangından korunma koşulları sağlanır. Isı yalıtımı her bölgenin iklim koşullarına göre tasarlanır ve uygun malzeme seçimleriyle uygulanır. Bu sayede, ısı yalıtım performansı da yüksektir. Yapıyı oluşturan bina elemanları, gerekli ses yalıtımını da sağlar.)

Çeliğin %90 ve üzeri oranda geri dönüştürülebilir bir malzeme olduğu Amerikan Demir Çelik Birliği tarafından raporlanmıştır ve Uluslar arası Çevre Yönetim Sistemleri tarafından sertifikalandırılmıştır. Amerikan Akciğer Derneği’ne göre, kullanılan malzemeler sayesinde, sağlıklı iç hava kalitesine sahip mekanların elde edildiği yapı sistemidir. Her bir proje için özel statik hesaplar yapılır ve bunun sonucu elde edilen verilerle geçilebilecek maksimum açıklıklar ve kat yükseklikleri belirlenir. Sistemde kullanılan malzemelerin ulusal ve uluslararası koşullarda temininde bir sorun yaşanmamaktadır. Amerika’da 50 yıldır yaygın olarak kullanılan, Avrupa Birliği ülkeleri ile Körfez ülkelerinde, özellikle de yeni yapılanmaya başlayan Dubai ve Abu Dhabi gibi emirliklerde son yıllarda yoğun talep gören, 1999 depreminden sonra Türkiye ile tanışan sisteme ilgi günden güne artmaktadır.

ascelikev-ozellikleri

As çelik evler hakkında sormak istediklerinizi 0212 884 10 10 iletişim numaramız aracılığı ile sorabilirsiniz.